Фінансово-економічне забезпечення є надзвичайно важливою складовою механізму державного управління розвитком сільських територій. Недостатньо розроблений та виважений механізм фінансового забезпечення процесу реалізації будь-якої державної політики може призвести до вкрай низьких її результатів.

        До такого висновку можна пройти по наслідкам відвідування головою Мукачівської районної ради Михайлом Лабошем Нижньоворітської та Жденіївської територіальних громад. У ході зустрічі, голови громад Грига Іван Іванович та Култан Василь Михайлович поділилися здобутками та першочерговими проблемами, які супроводжують їх роботу. Серед головних це наповнення та виконання бюджету за поточні 9 місяців календарного року, хід вакцинації, робота освітніх  установ у карантинний період, розвиток інфраструктурних об'єктів та необхідність збереження та створення нових робочих місць, тощо.

     У підсумку констатуємо, що громадам потрібна фінансова підтримка для розвитку сільських територій. У свою чергу розвиток територій сприятиме становленню спроможних громад, особливо у гірських населених пунктах.