7 вересня, Українська асоціація районних та обласних рад провела робочу онлайн-нараду на тему «Актуальні питання діяльності районних рад», участь у якій прийняли голова Макачівської районної ради Михайло Лабош та його заступник Роман Тарабій.

Нараду проводив Президент УАРОР Сергій Чернов, який коротко окреслив питання, які потребуть консолідації зусиль органів місцевого самоврядування у питаннях поглиблення реформи децентралізації в Україні. Зокрема, він зауважив, що за рік роботи Конституційної комісії, Асоціації вдалося відстояти районні ради в Основному законі. Адже, "... наявність субрегіонального рівня у системі органів місцевого самоврядування такої великої країни - це правильно, оскільки публічна влада має бути збалансованою…»

Серед актуальних питань, які піднімались та обговорювались на нараді: питання реального стану та гарантій забезпечення державою районних рад фінансовим ресурсом, необхідність формування типових штатних розкладів районних рад з урахуванням регіональних особливостей, участь рад у формуванні сприятливого інвестиційного клімату у районах, розширення бази дохідної частини районних бюджетів, питання передачі майна територіальним громадам.

Також, на нараді обговорювались питання щодо підготовки та проведення 20-23 вересня XXI Всеукраїнської наради-семінару з актуальних питань децентралізації, де планують детальніше розглядати питання регіонального розвитку, повноважень, подальших перспектив децентралізації, зокрема Конституційних змін, питання проєктного менеджменту, інвестицій, юридичної практики вирішення спірних питань та інше.